צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
אור-טל שמש אדריכל facebook Facebook instagram Instagram
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-6911811

השאירו פנייתכם

ואשוב אליכם

אדריכלים ועיצוב פנים: השילוב המושלם בעיצוב מגורים ומסחר

מגמת התכנון האדריכלי ועיצוב הפנים שהתפתחה עם השנים ממלאת את הפער בין אדריכלים ועיצוב פנים והיא תוצאה של הגידול בדרישה לגמישות בחללים קטנים או בביטוי האדריכלי לבתים פרטיים ומשרדים ע"י עיצוב מרחב המשולב אלמנטים, תאורה, ארגונומיה, צבע ועוד ויוצר סביבה דינמית

אדריכלים ועיצוב פנים: עולמות שמשלימים זה את זה

חשוב לדעת שלא כל האדריכלים, מוכשרים ככל שיהיו, הם גם מעצבי פנים בהשכלתם ובהכשרתם. ולכן כאשר מתכננים בית פרטי או וילה, כדאי לפעול בגישת סוף מעשה במחשבה תחילה, ולבחור מראש אדריכל שהוא גם מעצב פנים ואשר יוכל ללוות אתכם לאורך כל הדרך החל מהרעיון והתכנון הראשוני ועד לתוצר הסופי המוגמר של הבית עליו אתם חולמים. בגישה כזו אדריכלים ועיצוב פנים הופכים לשילוב מושלם שמעניק לכם תוצאה מופלאה, כמו במקרה של האדריכל ומעצב הפנים המוביל אורטל שמש.

המעוף שמאפשר לראות את הפרויקט בצורתו הסופית כמימוש של החלום, עד להלבשת הבית וכל הפרטים הקטנים, טמון בידע ובניסיון המקצועי של האדריכל מעצב הפנים. השילוב של תכנון אדריכלי ועיצוב פנים, אינו מובן מאליו כלל. כאשר מדובר על אדריכלים ועיצוב פנים, אדריכל כמו אור-טל שמש שהוא גם מעצב פנים מוביל

אדריכלות ועיצוב פנים לבתים פרטיים ודירות

 ומנוסה, יוכל ללוות אתכם מהשלב של תכנון החלום, יצירת התוכניות הראשוניות, דרך כל השיקולים המדויקים של פונקציונאליות ואסתטיקה, ועד לבחירת החומרים והגימורים של האלמנטים שיופיעו בחלל הסופי. 

 

אדריכלים ועיצוב פנים לבתים פרטיים

 

וילות ובתים פרטיים מתאפיינים בחללים גדולים המשלבים פנים וחוץ, ולכן  עיצוב פנים בתים פרטיים וכן עיצוב פנים וילות מהווים התמחות בפני עצמה. אדריכלים ועיצוב פנים בבתים כאלו גם ישענו לרוב על תקציבים גדולים יותר ויאפשרו גמישות תכנונית ועיצובית רבה יותר.

חשוב לדעת שהאדריכל הוא גם מנהל הפרויקט, אמון על עמידה בלוחות הזמנים והתקציב, מנצח על התיאומים והקשרים בין כל בעלי המקצוע ומנהלי התחומים השונים הקשורים לפרויקט. לכן אדריכל מוביל הוא גם אדם שאוהב לעבוד עם אנשים ולנהל את הפרויקט בחן ובנועם.

כאשר מדובר על עיצוב פנים בתים פרטיים, כמובן שהתמחות זו של אדריכלים ועיצוב פנים דורשת ידע וניסיון רב, שכן בתים פרטיים הם בעלי חללים רבים וגדולים יותר, וסביבם שטח חיצוני שגם אותו יש לעצב בהלימה אחת עם 

חלל הבית. אדריכלים שהם גם מעצבי פנים מובילים מלווים את הלקוח לאורך כל התהליך, כולל בחירת האלמנטים השונים והלבשת הבית, עד להשגת התוצאה המושלמת.

עיצוב דירת קבלן

כשמדובר על עיצוב של דירות קבלן האתגר גדול, מפני שאל תוך החלל הסטנדרטי, הרגיל והתבניתי של דירה בבניין, יוצק האדריכל את האופי הייחודי והאווירה שיתאימו באופן אופטימלי לדיירי הבית על כן אדריכלים ועיצוב פנים הם חלק בלתי נפרד.

במקרה זה נודע לחלק העיצובי תפקיד מיוחד, מפני שהשינויים התכנוניים שניתן לעשות בחלל בבניין דירות הם לרוב מוגבלים בהתאם להחלטותיו המקוריות של אדריכל הקבלן. 

מעצב פנים מומלץ ידע להבין ולהרגיש לעומק את צרכי הלקוח, ולעצב את החלל כבית חלומות אמתי עבורו.

גם דירת קבלן יכולה לקבל מראה מודרני מעוצב או מוקפד, ולחילופין אף מראה כפרי מודרני. זאת על ידי נגיעות של חומרים טבעיים כמו עץ, הדומי קש, ספות מרופדות בבדים טבעיים, דלתות וחיפויים בסגנון כפרי וטבעי, וגופי תאורה בעלי נוכחות כפרית מיוחדת. 

כמובן שחשוב ליצור זרימה נכונה וטובה בין הפנים לחוץ, ולכן רמיזות עיצוביות ובחירת מניפת גוונים שתתאים למיקום האורבאני של דירת הקבלן, ייצרו השתלבות נכונה של הדירה בסביבתה. עבודת אדריכלים ועיצוב פנים, תתבטא בהקשר זה בהתאמת חללי הפנים לסביבה האורבאנית מחד, לאורח חייהם ולנוחותם המקסימלית של דיירי הבית מאידך.

אדריכלים ועיצוב פנים למשרדים

כשלקוח נכנס לראשונה דרך דלת המשרד המעוצב, מתקבלת לפניו חוויה המגלמת במלואה את נקודת המבט האסתטית של מעצב הפנים. על כן אדריכלים ועיצוב פנים מסוגננים הינם בעלי משמעות ואמירה עיצובית לכל משרד בפני עצמו ומה שהוא רוצה לשדר ללקוחותיו ולעובדיו בצורה המיטבית ביותר שיכולה להיות.

אדריכלים ועיצוב פנים למשרדים

עיצוב משרד פרסום יהיה שונה מעיצוב ותכנון משרד עורכי דין, כמו שעיצוב משרד של חברת הייטק יהיה שונה מעיצוב משרד רואי חשבון לכן ליצירתיות ולשפה של כל תחום עבודה יש נדבך גדול; הכניסה, המבואה, לוגו החברה / בית העסק, אזור ההמתנה, חללי העבודה כולל חדר הישיבות, סוג הרצפה, צבעי הקירות, התאורה, הריהוט, האלמנטים ,אביזרי הנוי ועד הצמחיה.

עיצוב משרד יוקרתי יהיה מעין מסע קצר ללקוח (וכמובן לעובדים) המוסיף לאווירה והדינמיקה במשרד.

לאדריכל ומעצב פנים קיימים טרום התכנון 4 היבטים לביצוע אדריכלות ועיצוב הפנים של המשרד:

  • תקציב
  • שטח 
  • תאורה טבעית
  • ארגונומיה

לאחר ניתוח כל הנושאים בשלב הסיעור מוחות האסטרטגי, פרויקט תכנון המשרד מתעדן ומצטמצם ומתחילה להתפתח תפיסת תכנון חללי המשרד ועיצוב הפנים שלו.

לאחר אישור התקציב אתגר העיצוב תופס נקודה מרכזית. תכנון חללי העבודה המותאמות אישית לעובדיו לתוצאה חלקה. תוכנית האב עבור הפרויקט שלך עוברת ממקרו למיקרו:החל ממרחבים משותפים ופינות שירות לעמודת עבודה ומחיצות,  תוכניות הגשה וביצוע מופקות, מודל המשרד בתלת מימד.

כדוגמה הארגונומיה של חלל פתוח ותחנת עבודה פרטנית עוזרות לשפר את הנוחות הנחוצה לפעילות הייעודית של אותו משרד, תכנון רווחה במשרד היא גורם לאנרגיה ויעילות בעבודה וכן מסייע בפיתוח הרוח השיתופית בתוך החברה.

השיקולים החשובים בבחירת אדריכלים ועיצוב פנים

אם אתם מחפשים מעצבי פנים מומלצים במרכז או ספציפית מעצב פנים באזור השרון, חשוב שתשימו לב לכמה תחומים חשובים שיאפשרו לכם לבחור את האדם הנכון ביותר עבורכם. לפני הכול חשוב לזכור שתכנון או עיצוב בית הוא תהליך ארוך, דרך משותפת שעוברים אותה יחד, מתגברים על מהמורות, פותרים בעיות, לוקחים החלטות עד אשר מגיעים לתוצאה הרצויה. לכן חשוב לבחור באדם שהעבודה אתו מהווה עבורכם חוויה טובה, נעימה וזורמת, ושעליו אתם יכולים לסמוך בלב שלם עם אחד הפרויקטים החשובים בחייכם.

שנית, מומלץ להתרשם מתיק העבודות של כל מעצב או אדריכל במרכז שעמו אתם שוקלים לעבוד, ולבחור את האדריכל המעצב שבפרויקטים שלו מורגש החותמת האסתטית שאותה אתם רוצים לראות בביתכם. לכל מעצב יש סגנון מועדף – מודרני, כפרי, קלאסי או שילובים ביניהם כמו כפרי מודרני, וחשוב שתבחרו אדריכלים ועיצוב פנים עם נטייה לסגנון האהוב עליכם וטאץ' אישי שמבחינתכם הוא מנצח.